Za pomysł i realizację serwisu odpowiedzialna jest Kinga Ochendowska, blogerka, felietonistka magazynu „iMagazine” oraz siła sprawcza i redaktor wydania pionierskiej publikacji „31.10 Halloween po polsku”, która pobrana została dotychczas w ilości 4500 egzemplarzy. Motywem powstania strony była potrzeba zgromadzenia w jednym miejscu wszystkich publikacji elektronicznych, wydanych przez znajomych pisarzy. A że grupa znajomych ciągle rosła, prosta lista przestała być wystarczająca. Dodatkowo, strona okazała się doskonałym miejscem, zaspokajającym potrzeby trzech grup uwikłanych w ebookowy spisek – czytelników, autorów i wydawnictw. Kinga, poza książkami, od lat zajmuje się komputerami firmy Apple. Nie zdziwcie się zatem, jeśli w przerwie lektury, uraczy Was opowieściami o najnowszych gadżetach.

Strona techniczna to Jacek Sakowski, który zadbał, by pomysł na stronę został wprowadzony w życie. Jacek dzieli swoją pasję pomiędzy tworzenie stron internetowych, prowadzenie firmy komputerowej oraz terenowe samochody. Nie lubi serwisów społecznościowych i deklaruje, że nigdy ich nie polubi. Lubi za to książki, które czyta głównie na swoim Kindle, ubranym w czarny, skórzany futerał. Dzięki temu, jak najbardziej pasuje do strony, zajmującej się eBookami.

Wraz z grupą zaprzyjaźnionych autorów starają się realizować pomysły, które rozwijają i wzbogacają rynek publikacji elektronicznych. Łącząc wiedzę z zakresu Internetu, najnowszych gadżetów i książkowych bestsellerów, mają nadzieję wpłynąć na rozwój rodzimego rynku eBooków.

I wierzą, że musi się udać!