Review

Polski hit na miarę Stiega Larssona!

WYROK: pierwszy polski thriller finansowy – już w księgarniach

 Do księgarń w całej Polsce właśnie trafia głośny, kontrowersyjny kryminał WYROK. Książka, która powinna spodobać się wszystkim miłośnikom Stiega Larssona. Autorem powieści jest dziennikarz śledczy Mariusz Zielke, laureat nagrody GrandPress 2005 za dziennikarstwo śledcze.

WYROK to pierwszy polski thriller finansowy. Przedstawiciel gatunku, który na zachodzie święci wielkie triumfy, jak dotąd bez żadnej reprezentacji w Polsce. Jest to zupełnie nowatorska pozycja na naszym rynku, mocno osadzona w realiach funkcjonowania polskiej Giełdy i gospodarki. WYROK jest niezwykłą, wciągającą i dramatyczną opowieścią o losach dziennikarza odkrywającego wielką aferę finansową z zabójstwami, mafijnymi powiązaniami i korupcją na szczytach władzy. Wartka akcja; ekscytujące, obrazowe opisy przestępstw finansowych i mechanizmów władzy; mroczne sekrety finansjery; klimatyczna narracja; wiele zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwana puenta – ta książka to murowany HIT.

– To powieść o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości, o zbrodni i jej obliczach, o wielu odcieniach szarości w bieli i czerni. Chciałem stworzyć kryminał z przesłaniem, z emocjonującą i wartką akcją – mówi Mariusz Zielke. 

WYROK budzi już ogromne zainteresowanie w środowisku finansowym i księgarskim nie tylko w Polsce. Ze względu na wierne oddanie kontrowersyjnych realiów współczesnej Polski, książki obawiało się wydać kilku dużych wydawców. I to mimo dobrych recenzji wewnętrznych. Niewiele brakowało, a książka w ogóle by się nie ukazała.

WYROK został świetnie przyjęty przez recenzentów i internautów. Pierwsze opinie o książce są entuzjastyczne:

„… trzeba powiedzieć wprost – od tej książki naprawdę nie można się oderwać. Szczególnie, że “Wyrok” to nie tylko świetnie napisany kryminał.” Paweł Bernacki, Portal Księgarski.

„Największą siłą książki jest świetna znajomość autora zasad funkcjonowania i realiów polskiej giełdy. (…) Zielke precyzyjnie ukazuje mechanizmy wiążące świat wielkiej finansjery, polityki i mediów. ” – Pasja Książek.

„Książka jest świetna. Porównanie do Larssona nie jest na wyrost” – Krzysztof M., recenzent jednego z portali księgarskich.

„Nie chcę tu recenzować na 10 tys. znaków 😉 Więc krótko: REWELACJA!!! Ja dużo takich książek czytam. “Wyrok” zdecydowanie wysoko ponad przeciętność.” – Ewa C., redaktor gazety ekonomicznej.

„Książka wciągająca, realna…warta uwagi. Polecam” – Agnieszka B.

„Książka doskonała pod każdym względem, napisana rewelacyjnie, trzyma w napięciu od początku do końca.” – Kinga L.

„Wciągająca akcja, realistyczne osadzenie wydarzeń, zaskakujące zakończenie – wszystkie elementy składają się na rewelacyjną książkę.” – Rafał.

„Powieść czyta się doskonale: świetnie prowadzona akcja i rewelacyjne pióro autora sprawiają, że brnie się przez kolejne strony i chce się coraz więcej.” – Maria J.

„Świetna książka. Dobrze, że to tylko fikcja” – Wojciech N.

Więcej informacji:

www.wyrok.eu

facebook.com/wyrok

 

 

 

Do pobrania w:

iTunes               BEZKARTEK.PL

 

Dostępne recenzje:

Recenzja1         Recenzja2