Review

Powieść jest formą zbliżoną do gatunku S-F, ale nie do końca. Opowiadam w niej o mrocznej tajemnicy rodzinnej.

Rodzina Brockich od lat boryka się z pewnym rodzajem obsesji – umiłowaniem do czarnego Anioła śmierci. Każdy kolejny członek rodu spisuje jego kroniki w tajemnej, pełnej magii komnacie, znajdującej się w podziemiach ich rodzinnego zamku, zbudowanego przez pradziadka głównego bohatera Jerrego, Alberta. To od niego zaczęła się owa historia. Jerry przejmuje po śmierci ojca to piętno. Jest on światłym człowiekiem, nie wierzącym w zjawiska nadprzyrodzone, ale „wciąga” go ta mroczna historia. W testamencie otrzymuje w spadku nie tylko potężne bogactwo, posiadłość i wszelkie dobra, ale i to, czego od dziecka się bał. Już nie tylko świadomość faktu, że stanie się sługą anioła, ale że będzie spisywał wszelkie okropności jakich ten w imię sprawiedliwości będzie się dopuszczał, go przerażają.

Powieści ukryty jest także wątek choroby jego brata. To owa tajemnica, bolesna i ukrywana przez jego bliskich łącznie ze służbą i wiernym majordomusem Tomaszem jest jego „solą w oku”. On i jego brat Wincent mają niebywałą zdolność porozumiewania się pozazmysłowego. Ta telepatia pomiędzy braćmi doprowadza Jerrego niemal do obłędu.

Tymczasem w miasteczku żniwa zbiera Anioł śmierci… Umiera większość mieszkańców… Kto i dla czego dopuszcza się takich  zbrodni? Płatny zabójca? Czy Wincent, a może rzeczywiście Anioł Śmierci? Kto znał historię składowania toksycznych odpadów niedaleko miasteczka? Kto mógłby cokolwiek zyskać na tym czynie?

 

Marta Grzebuła z d. Łukomska, pseud. Jarzębina (ur. 1960 we Wrocławiu). – poetka, prozaiczka, ale też pielęgniarka, matka i żona. Pisze od wczesnej młodości, a jej szuflada powoli pęka w szwach. Autorka tomików W cieniu Jarzębiny (debiut, Black Unicorn 2010) oraz Owoce Jarzębiny (Radwan 2011) i powieści Pomarańczowe ogrody (Radwan, 2012), Westchnienie Amandy (Radwan, 2012), Dzień, który nie miał jutra, Kobieta z okna, Epizod na dwa serca (WFW, 2011), Dotykając nieba, Zapomnę imię twoje (Astrum, 2011).

W swoich powieściach i wierszach oprowadza po świecie pełnym wyrzeczeń, szuka prawdy, przygląda się miłości, zdradzie i śmierci w taki sposób, by Czytelnik, zagłębiając się w kolejne strony, odczuwał nie tylko wzruszenie i sympatię dla bohaterów, ale również empatię. Sądzi, że to największy dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

 

Format pliku: PDF, EPUB, MOBI

 

 

Do pobrania w:

e-bookowo.pl