Review

Wciągająca opowieść o miłości, strachu, zbrodni i ryzykownej pasji tworzenia, która na trwałe zapisze się w waszych sercach, umysłach i duszach. Jeśli tylko je macie…

Czystą miłość Iny i Bastiana czeka ostateczna próba. Gdy przypadek rzuca młodych kochanków w ramiona genialnej kobiety-modliszki i jej tajemniczych opowieści, tylko demony mogą się nad nimi zlitować.

 Demony jednak rzadko bywają litościwe, za to uwielbiają gry i zabawy, w których makabra jest najlepszym środkiem płatniczym.

 Prawda i fałsz, surrealistyczne wizje, wirtuozeria wyobraźni i niesamowite sploty zdarzeń sprawią, że poczujecie, co siedzi w głowie każdego artysty.

 „Księga kłamców” to powieść szokująca, odważna i bezkompromisowa. Pełna wyrazistych charakterów, nieprzewidywalnej akcji, zaska-kujących rozwiązań fabularnych, a przy tym skłaniająca do refleksji nad rolą kłamstwa, historii, mitów, religii w naszym życiu.

„Ta książka pobudza jak narkotyk. Czyta się sama, nie sposób się oderwać, przerwać na moment, wciąga jak…brazylijski tasiemiec…a przy tym policzkuje nieznośnie tych, co myślą, że są w stanie przewidzieć ciąg dalszy. Zielke napisał rzecz karkołomną, piekielne inteligentną i pozornie łatwą w czytaniu…ale łamigłówka goni tam łamigłówkę.”
Anna Rybkowska, autorka „Nell”

 

„Księga kłamców” to niezwykle udany literacki eksperyment międzygatunkowy. Zielke nie przestaje zaskakiwać czytelnika na kolejnych stronach swojej powieści, fundując mu prawdziwy rollercoaster emocji. Jeśli ktoś narzeka na to, że polscy autorzy nie potrafią konstruować wartkich, wciągających i zaskakujących fabuł, powinien natychmiast sięgnąć po “Księgę kłamców” Mariusza Zielke – satysfakcja gwarantowana.”
Daniel Koziarski, autor cyklu o Tomaszu Płachcie
 

Do pobrania w:

bezkartek.pl