Review

Magdalena przeżyła piekło u boku męża – alkoholika. Teraz chce zmienić życie, swoje oraz Adama, jej syna, i zacząć wszystko od nowa. Ale czy jej się uda? Czy zwyciężą cienie z przeszłości, które do dziś czają się w jej mieszkaniu? I jak potraktuje Adriana, młodszego kolegę z pracy, który znalazł w niej ciepło, mądrość i piękno? Może na drodze stanie strach przed zranieniem? Czy to będzie tylko epizod na dwa serca? A może coś więcej?

Marta Grzebuła z d. Łukomska, pseud. Jarzębina (ur. 1960 we Wrocławiu). – poetka, prozaiczka, ale też pielęgniarka, matka i żona. Pisze od wczesnej młodości, a jej szuflada powoli pęka w szwach. Autorka tomików W cieniu Jarzębiny (debiut, Black Unicorn 2010) oraz Owoce Jarzębiny (Radwan 2011) i powieści Pomarańczowe ogrody (Radwan, 2012), Westchnienie Amandy (Radwan, 2012), Dzień, który nie miał jutra, Kobieta z okna, Epizod na dwa serca (WFW, 2011), Dotykając nieba, Zapomnę imię twoje (Astrum, 2011).

W swoich powieściach i wierszach oprowadza po świecie pełnym wyrzeczeń, szuka prawdy, przygląda się miłości, zdradzie i śmierci w taki sposób, by Czytelnik, zagłębiając się w kolejne strony, odczuwał nie tylko wzruszenie i sympatię dla bohaterów, ale również empatię. Sądzi, że to największy dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

 

 

 

 

Do pobrania w:

RW2010             WYDAJE.PL