Review

“Dotykając nieba” to hołd złożony najcenniejszemu z darów –życiu, jest także wyrazem zachwytu nad zjawiskiem daru wybaczania..Bohaterka tej powieści zmaga się nie tylko z ciężkim doświadczeniem, jakim jest choroba, ale i śmierć a do tego musi zdecydować, czy zawsze i wszystko należy wyjawić, czy też może nie, jeśli pragnie się zachować to, co jest tak cenne miłość, rodzinę Autorka analizując postawy i zachowanie innych, stara się zrozumieć świat, nie poddając go ocenie, wierząc, że cierpienie i radość nieustannie przeplatają się ze sobą.Bohaterowie tej powieści dokonują wyborów, za które ponoszą odpowiedzialność a czasami to właśnie oni płacą za działania innych najwyższą cenę. Powieść ta przeplata w sobie wątki nie tylko miłości, zdrad, intryg, ale i nadziei, wiary oraz miłości, ludzi. Czasem prowadzi nas oczami dziecka przez zawiły świat emocji dorosłych a czasem patrzmy oczami dziecka na wszystko czego doświadczają bohaterowie. Warto czasem spojrzeć z innej perspektywy, na los.

Marta Grzebuła z d. Łukomska, pseud. Jarzębina (ur. 1960 we Wrocławiu). – poetka, prozaiczka, ale też pielęgniarka, matka i żona. Pisze od wczesnej młodości, a jej szuflada powoli pęka w szwach. Autorka tomików W cieniu Jarzębiny (debiut, Black Unicorn 2010) oraz Owoce Jarzębiny (Radwan 2011) i powieści Pomarańczowe ogrody (Radwan, 2012), Westchnienie Amandy (Radwan, 2012), Dzień, który nie miał jutra, Kobieta z okna, Epizod na dwa serca (WFW, 2011), Dotykając nieba, Zapomnę imię twoje (Astrum, 2011).

W swoich powieściach i wierszach oprowadza po świecie pełnym wyrzeczeń, szuka prawdy, przygląda się miłości, zdradzie i śmierci w taki sposób, by Czytelnik, zagłębiając się w kolejne strony, odczuwał nie tylko wzruszenie i sympatię dla bohaterów, ale również empatię. Sądzi, że to największy dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

 

 

 

 

Do pobrania w:

RW2010             WYDAJE.PL